Ne tikai ar filleri. Dermatologs stāsta, kādas procedūras palīdzēs iegūt «wow efektu».

Ne tikai ar filleri. Dermatologs stāsta, kādas procedūras palīdzēs iegūt «wow efektu».

Pēdējos gados kosmetoloģija un kosmeceitika savā attīstībā ir spērusi milzīgu soli uz priekšu. To uzskatāmi parāda gan speciālistiem pieejamie jaunie instrumenti, gan preparāti. Klīnikas ERA ESTHETIC dermatoloģe dr. Olga Zaikovska pastāstīja par jaunākajiem virzieniem estētiskās medicīnas jomā un skaidroja, kā speciālista apmeklējumu padarīt iespējami efektīvāku.

Vispirms tiksim skaidrībā ar terminiem. Estētiskajā kosmetoloģijā izmanto neinvazīvas vai mazinvazīvas metodikas. Savukārt atjauninošas procedūras ir dažādas kosmetoloģiskas tehnikas, kas palīdz mazināt sejas un ķermeņa novecošanās pazīmes. Šodien kosmetologiem ir patiešām plašas iespējas, lai klientu pēc procedūras padarītu par 10-15-20 gadiem jaunāku. Bet vai reāli var cerēt uz tik ātru rezultātu?

Pacienti no dermatologa kosmetologa bieži vien gaida tā dēvēto wow efektu. Uz ko reāli var cerēt vienas vizītes laikā? Un kas absolūti nav iespējams pretēji mūsu vēlmēm?

Reizēm pietiek pacientam ievadīt mikroskopisku botulīna devu, lai novērstu mīmikas grumbiņas vai ar vienu profesionālu HydraFacial sejas tīrīšanas procedūru aizvērt poras un piešķir sejai mirdzumu, lai pacients redzētu tūlītēju rezultātu. Citreiz tam vajadzīgs vesels procedūru kurss – lāzeru terapija vai injekcijas.

Lai pacients nejustos vīlies, ļoti svarīgi sākt ar dermatologa vai kosmetologa konsultāciju, kurā pieredzējis speciālists noteiks piemērotu ārstēšanas plānu un prognozēs rezultātu.

Wow efekts ir iespējams tikai tad, ja pacients uzticas ārstam un ir savstarpēja saprašanās. Liela nozīme ir pacienta spējai izstāstīt savas vēlmes, bet ārstam – tās saprast.

Ko reāli var koriģēt kosmetologs/dermatologs un kādas procedūras ilgtermiņā ir vislabākās?

Dermatoloģijā un estētiskajā medicīnā procedūras var risināt 3 problēmas:

  • ārstēt ādas slimības,
  • uzlabot ādas kvalitāti ar lāzera un/vai injekciju metodikām,
  • novērst dažādus defektus (pigmenta plankumi, ādas jaunveidojumi, rētas, grumbas, ādas reljefa izmaiņas u.c.) ar lāzera un/vai injekciju metodikām.

Mūsdienās dermatologam ir ļoti plašas iespējas. Procedūru izvēle, ārstēšanas /atjaunināšanas programmu ilguma noteikšana ir ārsta kompetence, bet tikai ciešā sadarbībā ar pacientu.

Ar kādām procedūrām labāk sākt «jauniņajam»? Un ko tiešām nav vērts darīt?

Ja runa ir par āda kopšanu, tad vispirms iesakām kosmetoloģisko aparātprocedūru HydraFacial. Tā būs piemērota visiem, palīdzēs uzlabot ādas stāvokli. Regulāra ādas attīrīšana nepieciešama ikvienam, bet plašā HydraFacial programmu izvēle ļauj piemeklēt tieši jums vajadzīgu serumu, kas apgādās ādu ar visu tai nepieciešamo.

Filleri nav visu problēmu risinājums. Bieži vien pacients grib visātrāko un vienkāršāko risinājumu – ievadīt fillerus un vairāk neko nedarīt. Jāsaprot, ka lielākā daļa filleru veic tikai vienu funkciju – vizuāli piešķir sejai jaunāku izskatu, bet ādu jaunāku nepadara. Metodiku kombinācija vienmēr dod labāku rezultātu.

Kādas procedūras vislabāk piemērotas pavasarī?

Pavasarī ir svarīgi atjaunot ādu pēc aukstā laika perioda un sagatavot to saules iedarbībai.

Īpaši ieteicamas ir injekciju procedūras, piemēram, biorevitalizācija vai PRP (plamoterapija), kas piesātina ādu ar vitamīniem, mikroelementiem un citām aktīvajām vielām.

No atjauninošām aparātmetodikām var ieteikt ELOS un Thermage – radiofrekvenču liftinga procedūras, kas koriģē sejas ovālu, nostiprina un izlīdzina ādu.

Kādi jaunumi ir kosmetoloģijas jomā?

Pašlaik estētiskajā medicīnā aktuālas ir botulīna toksīna un citu aktīvo elementu kombinācijas (tā dēvētās Mezobotoks, Gialutox metodikas), kas ļauj sasniegt ievērojamus ādās atjaunināšanas rezultātus ar injekciju preparātiem.

Estētiskās medicīnas inovāciju jomā īpaši jāatzīmē koncerns Caregen, kas ir līderis biomimētisko peptīdu ražošanā. Tie ir Aquashine injekciju preparāti – jaunākie pretnovecošanās biorevitalizatori –, kā arī Dermaheal Ultimatum PTx līdzeklis pret mīmikas grumbām, kas pēc iedarbības ir līdzīgs botulīna toksīnam, bet nesatur toksīnu un nav jāveic injekcijas.

No lāzertehnoloģijām estētiskajā medicīnā pēdējā laikā strauji attīstās intīmās atjaunošanas virziens – tas uzlabo ne tikai sievietes delikātās zonas skaistumu, bet arī intīmo veselību. Šo metodiku arvien vairāk apgūst tieši ginekologi.

Vienkāršākais un patīkamākais veids, kā uzzināt par skaistuma industrijas iespējām, ir EXPO BEAUTY MEETUP. Tāpēc tas jau otro reizi tiek organizēts meetup formātā – atvērtā laukumā apvienojot daudzus skaistuma industrijas speciālistus un ikvienu, kas vēlas vairāk uzzināt par skaistumkopšanas jaunumiem un tendencēm. Pasākums norisināsies no 22. līdz 24.martam universālveikalā ELKOR Plaza. Apmeklētājus sagaida krāšņi priekšnesumi un pārsteigumi.

Pasākuma apmeklētāji varēs iepazīties ar estētiskās medicīnas jaunumiem, pamēģināt aparātu procedūras, konsultēties ar speciālistiem par veselības jautājumiem, veikt permanento grimu, pirmajiem notestēt, salīdzināt un iegādāties profesionālās un dekoratīvās kosmētikas jaunumus par izdevīgu cenu, kā arī piedalīties meistarklasēs, vērot krāšņos profesionālu vizāžistu, frizieru un manikīra meistaru šovus.

Papildu informācija:
Alīna Beļenkina, +371 29510220, info@expobeauty.lv

https://www.facebook.com/expobeauty.lv/
Pasākums : https://www.facebook.com/events/1877788552339886/